HASIČI LIDEM

V ohrožení života volejte tísňové číslo 112, telefonní spojení na Integrovaný záchranný systém fungující v rámci celé Evropské unie.

Tísňové linky:

Hasičský
záchranný sbor

Zdravotnická
záchranná služba

Městská policie

Policie ČR
150   155   156   158

Co je to IZS?

Integrovaný záchranný systém (IZS) je efektivní systém vazeb, pravidel spolupráce a koordinace záchranných a bezpečnostních složek, orgánů státní správy a samosprávy, fyzických a právnických osob při společném provádění záchranných a likvidačních prací a přípravě na mimořádné události. Tak aby stručně řečeno „nikdo nebyl opomenut, kdo pomoci může a vzájemně si nikdo z nich nepřekážel.“

Základní složky IZS:

Hasičský záchranný sbor České republiky,

Jednotky požární ochrany zařazené do plošného pokrytí kraje jednotkami požární ochrany,

Zdravotnická záchranná služba,

Policie České republiky.

Ostatní složky IZS:

Vyčleněné síly a prostředky ozbrojených sil,

Obecní policie,

Orgány ochrany veřejného zdraví,

Havarijní, pohotovostní, odborné a jiné služby,

Zařízení civilní ochrany,

Neziskové organizace a sdružení občanů, která lze využít k záchranným a likvidačním pracím.